Pokaz filmu „Diagnosis” oraz spotkanie z reżyserką filmu Ewą Podgórską oraz producentką Małgorzatą Wabińską


czwartek, 16 maja | 20:15 | sala Goplana

Pokaz filmu „Diagnosis” oraz spotkanie z reżyserką filmu Ewą Podgórską oraz producentką Małgorzatą Wabińską

W języku polskim

Kreacyjny film dokumentalny – podróż w głąb podświadomości miejskiej. Wybrani mieszkańcy uczestniczą w sesjach na kozetce. Zaczynając niewinnie, od udzielania odpowiedzi na zabawne pytania, np. jakim zwierzęciem jest miasto, rozpoczynają podróż w głąb własnych uczuć i emocji w stosunku do miejsca, w którym żyją. Samo miasto staje się jedynie punktem wyjścia do intymnych rozmów.

Bohaterowie dzielą się ukrytymi wspomnieniami, przypominają sobie niby proste wydarzenia, które zupełnie zmieniły ich życie. Pragnienia, lęki, niewypowiedziane wcześniej historie i momenty silnych emocji, przeplatają się z wizyjnymi obrazami miasta. Łączą się ze sobą, uzupełniają i nawzajem na siebie oddziałują. Chociaż bohaterowie się zmieniają, historia pozostaje ta sama. Ktoś ją zaczyna, a kto inny kończy, jakby wszyscy dzielili wspólny los.

Spotkanie poprowadzi Przemek Górski, koordynator merytoryczny Urban Lab w Gdyni. To miejsce współdziałania mieszkańców, ekspertów, przedstawicieli struktur miejskich. Celem Urban Lab jest wdrażanie efektywnych i trwałych rozwiązań odpowiadających na wyzwania stojące przed Gdynią.