Debata: Do czego prowadzi zakaz aborcji? Kiedy państwo nie chroni, a ściga.


sobota, 29 maja | 16:00 | Kinoteka 1

Debata: Do czego prowadzi zakaz aborcji? Kiedy państwo nie chroni, a ściga.

po filmie SALWADOR. PIEKŁO KOBIET reż. Aliaksei Paluyan

W języku polskim

Partner: Amnesty International

30 lat więzienia za poronienie, zakaz przerwania ciąży z gwałtu, stygmatyzacja. Brzmi jak piekło? To realia Salwadoru, gdzie aborcja jest zakazana i ścigana przez państwo. W tych realiach niesłusznie skazane kobiety szukają sprawiedliwości. Wspierają je ludzie z całego świata, wstrząśnięci tym barbarzyństwem. Jak doszło do tak potwornej sytuacji i zwyrodnienia systemu? Do czego prowadzi niemal całkowity zakaz aborcji? Gdzie jest Polska na tej niebezpiecznej drodze i jak temu przeciwdziałać? Porozmawiamy o ekstremizmie, mechanizmach opresji, ale też o harcie ducha, siostrzeństwie i sile solidarności.

Prowadząca:

Karolina Domagalska – aktywistka i dziennikarka, autorka Coś na A, podcast o aborcji, pierwszego podcastu o aborcji w Polsce i książki „Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro". Pracuje w Fundacji Feminoteka.

Goście:

Miko Czerwiński – Koordynator ds. Równego Traktowania w Amnesty Polska.z Amnesty związany od 2013 jako edukator i wolontariusz, pracował m.in. przy kampanii Moje ciało a prawa człowieka czy Tak to miłość. Aktywista feministyczny i LGBTQIA.