ROZPOCZĄŁ SIĘ PROCES ZGŁASZANIA FILMÓW NA 21. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce i jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w ośmiu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Katowice, Poznań oraz Łódź).

W maju 2023 r. po raz dwudziesty zaprosiliśmy publiczność do filmowej podróży dookoła świata i w głąb siebie samych. W obu częściach festiwalu udział wzięło ponad 140 tysięcy osób i zaprezentowaliśmy ponad 180 filmówSerdecznie zapraszamy do zgłaszania filmów na 21. MDAG. Festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja 2024 r. w kinach oraz 21 maja- 3 czerwca online na mdag.pl.

MDAG zainicjował modę na filmy dokumentalne w Polsce i od tego czasu wzbudza szerokie zainteresowanie odbiorców, co jest wynikiem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu festiwalowego. Twórcy mają szansę na aż 21 nagród, które są przyznawane nie tylko w Warszawie, ale także w innych festiwalowych miastach.

W 2022 roku Europejska Akademia Filmowa włączyła Millennium Docs Against Gravity w poczet najważniejszych europejskich festiwali filmowych, co daje nam możliwość kwalifikowania filmów do Europejskiej Nagrody Filmowej. Dzięki temu filmy pokazywane i nagradzane na naszym festiwalu będą miały możliwość rywalizować o EFA.

MDAG jest współzałożycielem i członkiem sieci Doc Alliance, która skupia siedem kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, FID Marsylia, Visions du Réel Nyon, Doclisboa oraz właśnie MDAG.

Jak zgłosić film na festiwal?


Do sekcji konkursowych przyjmujemy zgłoszenia filmów, które podczas festiwalu będą miały swoją polską premierę, oraz których czas trwania przekracza 45 minut.

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia 2024 roku. 

Pobieramy opłatę za zgłoszenie filmu: 15 euro.

Aby zgłosić film należy zarejestrować się na stronie: https://vp.eventival.com/mdagff/2024, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy filmu (Film Submissions Form).

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: submission@againstgravity.pl

Pytania dotyczące festiwalu prosimy wysyłać na adres mailowy: kontakt@againstgravity.pl