Zapraszamy do udziału w Progress Pitching Session

Zapraszamy do prezentacji projektów na pitchingu organizowanym podczas tegorocznego festiwalu. Naszymi gośćmi będą producenci, world salesi, programerzy festiwali i redaktorzy programowi z europejskich telewizji.  

Sekcja Industry jest organizowana we współpracy z CANAL+ Polska. 

Nagroda dla najlepszego projektu wyniesie 3000 EUR. W ubiegłorocznej puli nagród znalazły się także nagrody Smakjam, SFP, DAE. 

Progress Pitching Session - celem pitchingu jest promowanie międzynarodowych koprodukcji, wykorzystanie merytorycznego potencjału gości festiwalu i stworzenie miejsca, gdzie będą rodzić się filmy o potencjale światowym. Obecnie potwierdzamy udział w wydarzeniu kluczowych decision makers branży filmowej, w tym redaktorów zamawiających i wiodących agentów sprzedaży. Lista gości dostępna będzie w marcu 2024. 

Zapraszamy do nadesłania propozycji filmów na etapie developmentu, pre-produkcji, produkcji, post-produkcji lub rough-cout'u, które szukają możliwości międzynarodowych koprodukcji lub dystrybucji.

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 10 projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Progress Pitching Session. 

Pitching odbędzie się podczas MDAG Industry w dniach 9-13 maja.  Optymalna forma prezentacji to para producentka/producent i reżyserka/reżyser.

Prosimy o nadsyłanie propozycji do 29 lutego 2024. Zgłoszenia są za pośrednictwem formularza, który można znaleźć tutaj.

Nowy komponent pitchingu - TRENING

Zakwalifikowanym uczestnikom oferujemy sesje treningowe z uznanymi specjalistami z branży, którzy pomogą przygotować prezentacje pod kontem atrakcyjności dla zagranicznych decydentów. 

Tutorzy: 

Kim Christiansen - producent wykonawczy. Zajmuje się filmami dokumentalnymi i koprodukcjami w DR Sales. Od ponad 20 lat związany z branżą filmów dokumentalnych (sprzedaż i kupno praw, zlecanie realizacji, koprodukcja). Był dyrektorem ds. sprzedaży w TV 2 WORLD i dyrektorem działu Industry w CPH:DOX (w 2012 i 2013 roku).

Martijn te Pas - Film programmer & Festival advisor. Martijn te Pas studiował psychologię, anglistykę oraz studia filmowe i telewizyjne na Uniwersytecie Amsterdamskim. Od 2000 r. do 2019 r. był częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmu Dokumentalnego w Amsterdamie (IDFA) jako starszy programer. Był doradcą IDFA Bertha Fund oraz IDFA Forum. 

DODATKOWE INFORMACJE

Prezentacje będą odbywać się w języku angielskim. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem anna@againstgravity.pl. Po selekcji projektów prześlemy dokładne informacje dotyczące przygotowania do pitchingu.

MDAG INDUSTRY

MDAG Industry to projekt wyjątkowego wydarzenia dla branży filmowej, które łączy polskich twórców z zagranicznymi przedstawicielami festiwali (Cannes, Sundance, Berlinale, CPH: DOX, IDFA,DOC NYC, Hot Docs i inne), dystrybutorami, producentami, agentami sprzedaży oraz znanymi gwiazdami współczesnego kina. Zaczęliśmy w 2021 roku od jednego wydarzenia, od 2022 tworzymy rozbudowany moduł wydarzeń branżowych pod szyldem MDAG Industry.