Zapraszamy do udziału w Progress Pitching Session!

Zapraszamy do prezentacji projektów na pitchingu organizowanym podczas MDAG Industry podczas 22. edycji Millennium Docs Against Gravity. Naszymi gośćmi będą producenci, world salesi, programerzy festiwali i redaktorzy programowi z europejskich telewizji.  

Sekcja Industry jest organizowana we współpracy z CANAL+ Polska.

Nagroda dla najlepszego projektu wyniesie 3000 EUR. W ubiegłorocznej puli nagród znalazły się także nagrody SFP, Smakjam, SoundMind czy Pitch the Doc.

Progress Pitching Session - celem pitchingu jest promowanie międzynarodowych koprodukcji, wykorzystanie merytorycznego potencjału gości festiwalu i stworzenie miejsca, gdzie będą rodzić się filmy o potencjale światowym.

Zapraszamy do nadesłania propozycji pełnometrażowych filmów na etapie developmentu, pre-produkcji, produkcji, post-produkcji lub rough-cout'u, które szukają możliwości międzynarodowych koprodukcji lub dystrybucji. Rozpatrzymy zgłoszenia produkcji/koprodukcji polskich oraz z krajów Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

Z nadesłanych propozycji wybierzemy do 12 projektów, które zostaną zaprezentowane podczas Progress Pitching Session.

Pitching odbędzie się w czasie MDAG Industry w dniach 8-12 maja. Optymalna forma prezentacji to para producentka/producent i reżyserka/reżyser.

Prosimy o nadsyłanie propozycji do 16 lutego 2025r. do godziny 23:59. Zgłoszenia są za pośrednictwem formularza:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Przygotowanie do pitchingu z mentorami

Zakwalifikowanym uczestnikom oferujemy sesje treningowe z uznanymi specjalistami z branży, którzy pomogą przygotować prezentacje pod kątem atrakcyjności dla zagranicznych decydentów. Każdy projekt odbędzie dwie sesje indywidualne online oraz jedną sesję grupową na żywo ze wszystkimi uczestnikami pitchingu.

 

Tutorzy:

Kim Christiansen

Producent wykonawczy - Filmy dokumentalne i koprodukcje - DR Sales

Od ponad 20 lat związany z branżą filmów dokumentalnych (sprzedaż i kupno praw, zlecanie realizacji, koprodukcja). Był dyrektorem ds. sprzedaży w TV 2 WORLD i dyrektorem działu Industry w CPH:DOX (w 2012 i 2013 roku). Obecnie w DR Sales nadzoruje wszystkie filmy dokumentalne przeznaczone na rynek międzynarodowy (głównie od niezależnych producentów z krajów nordyckich, USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec) oraz pomaga producentom w zdobyciu finansowania na rozwój projektów. DR Sales to dział sprzedaży Danish Broadcasting Corp. Jest to największy międzynarodowy dystrybutor filmowy w Skandynawii, specjalizujący się we współczesnym kinie dokumentalnym o tematyce społecznej i politycznej, obecny na wszystkich najważniejszych rynkach telewizyjnych i festiwalach. DR Sales współpracuje również z niezależnymi producentami przy rozwijaniu projektów kwalifikujących się jako międzynarodowe koprodukcje i do przedsprzedaży.

Wybrane międzynarodowe produkcje, przy których pracował:  „Kret w Korei”, „Ostatni w Aleppo” (nominowany do Oscara w 2018 roku), „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, „Armadillo – wojna jest w nas”, „India's Daughter, Pervert Park”, „Democrats”,  „Idioci w Korei”, „Pocałunek Putina”, „Krew w moim telefonie”, „Dark Side of Chocolate”, „Królowa Wersalu”, „Podejrzany: Ai Weiwei”, serial „Why Poverty?”

 

Martijn te Pas

Film programmer & Festival advisor

Martijn te Pas studiował psychologię, anglistykę oraz studia filmowe i telewizyjne na Uniwersytecie Amsterdamskim. Od 2000 r. do 2019 r. był częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmu Dokumentalnego w Amsterdamie (IDFA) jako starszy programer. Był doradcą IDFA Bertha Fund oraz IDFA Forum. W latach 2000-2020 podróżował na wiele festiwali filmowych jako gość lub członek jury. Martijn był także doradcą ds. filmów dokumentalnych w holenderskim funduszu Mediafund (obecnie NPO Fund) w latach 2007-2013. W 2019 r. Martijn przeniósł się z Amsterdamu do Sztokholmu, a w 2020 r. był gościnnym programerem filmów dokumentalnych w Nordisk Panorama. Obecnie jest programerem i doradcą MIRAGE - festiwalu dokumentalnego w Oslo. W kwietniu 2020 r. Martijn założył firmę e u R O P E doconsultancy, która jest skierowana do reżyserów i producentów i oferuje dostosowaną do potrzeb analizę SWOT filmów zarówno na etapie developmentu, jak i montażu. Martijn oferuje również porady dotyczące strategii kuratorskich, festiwalowych i dystrybucyjnych. Jest doradcą Eurimages i Sheffield DocFest, pracował dla SFI Talent to Watch w 2023 roku. Jest także absolwentem EAVE i Sources 2. Pisuje recenzje i przeprowadza wywiady z filmowcami dla Business Doc Europe.

DODATKOWE INFORMACJE

Prezentacje będą odbywać się w języku angielskim. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem anna@againstgravity.pl. Po selekcji projektów prześlemy dokładne informacje dotyczące przygotowania do pitchingu.

MDAG INDUSTRY

MDAG Industry to projekt wyjątkowego wydarzenia dla branży filmowej, które łączy polskich twórców z zagranicznymi przedstawicielami festiwali (Cannes, Sundance, Berlinale, CPH: DOX, IDFA, DOC NYC, Hot Docs i inne), dystrybutorami, producentami, agentami sprzedaży oraz znanymi gwiazdami współczesnego kina. Zaczęliśmy w 2021 roku od jednego wydarzenia, od 2022 tworzymy rozbudowany moduł wydarzeń branżowych pod szyldem MDAG Industry.