Gdy stopnieje śnieg After the Snowmelt

reż. Lo Yi-Shan / 2024 / Tajwan, Japonia / 110min.
Zaginięcie w Nepalu dwójki młodych Tajwańczyków w 2017 roku było szeroko relacjonowane przez światowe media. Reżyserka otrzymała pamiętnik pisany przez przyjaciółkę przez 42 dni oczekiwania na pomoc. Decyduje się pojechać tropem zmarłej.

Zaginięcie w Nepalu dwójki młodych Tajwańczyków w 2017 roku było szeroko relacjonowane przez światowe media. Po 47-dniowych poszukiwaniach odnaleziono żywego Sheng Yueh'a. Chen-Chun zmarła z głodu. Sheng był oskarżany, że mógł przewidzieć niebezpieczeństwo związane z wyjściem na szlak przy pogarszającej się pogodzie. Szybko zniknął, nie dając sobie rady z zainteresowaniem mediów. Reżyserka filmu była od wielu lat bliską przyjaciółką i dzieliła z Chen marzenie o lepszym społeczeństwie, ale też złość na polityków i  instytucje, które oddalają nas od siebie.

Film przedstawia młodych ludzi nadal posiadających marzenia, zadających pytania o sens życia i chcących znaleźć właściwe odpowiedzi. Reżyserka decyduje się na podróż do miejsca, w którym jej przyjaciółka zmarła, aby z bliska zmierzyć się z okolicznościami tragedii i jednocześnie przyjrzeć się lepiej sobie. Chce także zrozumieć list w formie pamiętnika, który napisała Chen, tytułując go „List do innej mnie”.

czas trwania:
110 min
kraj / rok produkcji:
Tajwan, Japonia / 2024
reżyseria:
Lo Yi-Shan
zdjęcia:
LO Yi-Shan, TSAI Wei-Long
produkcja:
LO Yi-Shan, CHEN Yung-Shuang, CHO Tze-Lan / SVEMIRKO Film, Asako Fujioka / Documentary Dream Center, Angel Wen CHEN / Hope Content Marketing Co., Ltd.
wybrane festiwale i nagrody:
2024 – Visions du Reel - Burning Light Competition
sekcje:
Historie intymne
konkursy:
Nagroda za Najlepszy Debiut
tagi:
podróże górskie

Inne filmy z sekcji Historie intymne

Inne filmy z tagiem podróże

Inne filmy z konkursu Nagroda za Najlepszy Debiut