Pieśni wielorybów Whale Nation

reż. Jean-Albert Lièvre / 2023 / Francja / 88min.
Spektakularny wizualnie i muzycznie film ostrzega przed niebezpieczeństwami czyhającymi na wieloryby i konsekwencjami, jakie może przynieść ich zniknięcie.

Wieloryby żyją na Ziemi od 40 milionów lat i są potężniejsze niż największe dinozaury. „Pieśni wielorybów” zabierają nas w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, pokazując w spektakularny wizualnie sposób potęgę oceanu. Posłuchajmy wyjątkowego śpiewu niezwykłych istot, dzięki któremu komunikują się ze sobą na odległość tysięcy kilometrów. Wyruszmy z najlepszymi fotografami przyrody na świecie w coroczną wędrówkę podwodnych olbrzymów, pokazującą ich niezwykłe zdolności i bogate życie społeczne. Wieloryby w tym filmie opowiadają nam swoją historię i mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich. To one są prawdziwymi strażnikami naszej planety i zapewniają jej równowagę.

Oprócz zapierających dech w piersiach ujęć, posłuchamy także oryginalnej ścieżki dźwiękowej, w której wykorzystano muzykę między innymi Leonarda Cohena, Jóhanna Gunnara Jóhannssona, Sigur Rós czy Kronos Quartet. Polską narratorką filmu jest Margaret. 

czas trwania:
88 min
kraj / rok produkcji:
Francja / 2023
reżyseria:
Jean-Albert Lièvre
zdjęcia:
Nedjma Berder
produkcja:
Julien Seul, Marc Dujardin, Vincent Maraval, Brahim Chioua, Michel Merkt / Bien Sur Productions
sekcje:
Klimat na zmiany The Best of MDAG
tagi:
ekologia prawa zwierząt

Inne filmy z sekcji The Best of MDAG

Inne filmy z tagiem ekologia