Posłuchaj, co chcę Ci powiedzieć Just Hear Me Out

reż. Małgorzata Imielska / 2024 / Polska / 76min.
Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego; Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim
Gosia to pełna życia, młoda dziewczyna. Swoją historią udowadnia, że osoba żyjąca ze schizofrenią każdego dnia może odnosić małe i duże sukcesy.

Gosia to pozornie zwykła, młoda dziewczyna, która chce mieć przyjaciół i uwielbia malować ich portrety. Pragnie studiować pedagogikę specjalną, bo wierzy, że może pomóc ludziom, którzy doświadczają kryzysu psychicznego. I już teraz pomaga. Jedną z przyjaciółek ratuje, gdy ta próbuje popełnić samobójstwo. Drugą wspiera, gdy decyduje się na terapię elektrowstrząsową. Gosia od 13 roku życia spędziła wiele czasu w ośrodkach psychiatrycznych. Ma za sobą głębokie stany psychotyczne i długie epizody depresji. Wie, że choroba, której doświadcza, nigdy nie będzie w stanie pełnej remisji – to znaczy, że głosy w jej głowie nigdy do końca nie umilkną. Nie chce jednak współczucia. Walczy i kocha życie, potrafi śmiać się z rzeczy bardzo trudnych. Swoją historią udowadnia, że osoba żyjąca ze schizofrenią każdego dnia może odnosić małe i duże sukcesy. 

Spotkanie

czas trwania:
76 min
kraj / rok produkcji:
Polska / 2024
reżyseria:
Małgorzata Imielska
zdjęcia:
Zuzanna Zachara Hassairi
produkcja:
Agnieszka Balicka, Janusz Skałkowski, Barbara Ławska / Studio Filmowe Kalejdoskop, Mazovia Warsaw Film Found, Telewizja Polska S.A.
wybrane festiwale i nagrody:
2024 – Millennium Docs Against Gravity Film Festival: premiera światowa
sekcje:
Historie intymne Ulubione filmy publiczności kinowej online - TOP 10! Nagrodzone na 21. MDAG
konkursy:
Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
tagi:
polskie filmy psychologia relacje nagrodzone dorastanie rodzina

Inne filmy z tagiem relacje