Spójrz mi w oczy Look Into My Eyes

reż. Lana Wilson / 2024 / USA / 108min.
W tym fascynującym, pełnym humoru i nieoczywistym filmie produkcji studia A24 poznajemy siedem osób z Nowego Jorku, które są terapeutami-jasnowidzami. Co sprawia, że ludzie płacą za ich usługi i czy oni sami nie potrzebują terapii?

Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie, czy możliwe jest obcowanie z zaświatami, ten film studia A24 nie pozostawia złudzeń. Ani przez chwilę reżyserka (znana z filmu o Taylor Swift „Miss Americana”) nie próbuje nas przekonać, że siedmioro jasnowidzów_ek, których poznajemy na spotkaniach z klientami oraz w scenach z życia prywatnego, ma tę nadprzyrodzoną „moc”. To, co na pewno doskonale potrafią, to usiąść naprzeciw kogoś, kogo nie znają i przekazać mu jasną oraz często pomocną refleksję na temat największych nawet zmartwień. Co sprawia, że ludzie płacą za ich usługi? To pytanie wisi w powietrzu.

Queerowa Per Erik Borja wprost przyznaje, że nie wierzy w pełni w to, co mówi. Inna z jasnowidzek tłumaczy, że czasami wydaje jej się, że uzdrowienia najbardziej potrzebują sami uzdrowiciele. Cała siódemka interesuje się sztukami performatywnymi, w tym filmem, a niektórzy nawet występują w nim zawodowo. Czy wizyta u medium rzeczywiście tak bardzo różni się od seansu w kinie?

Spotkanie

czas trwania:
108 min
kraj / rok produkcji:
USA / 2024
reżyseria:
Lana Wilson
zdjęcia:
Stephen Maing
produkcja:
Kyle Martin, Lana Wilson / Drifting Cloud production, A24
wybrane festiwale i nagrody:
2024 – FF Sundance, 2024 – FF True/False
sekcje:
W drodze do szczęścia Ulubione filmy publiczności online - TOP 15
konkursy:
Nagroda magazynu „Newsweek Psychologia” dla Najlepszego filmu o tematyce psychologicznej Nagroda Onet.pl Big Screen Doc
tagi:
psychologia USA relacje

Inne filmy z sekcji W drodze do szczęścia

Inne filmy z tagiem relacje