Karol Piekarczyk członkiem Europejskiej Akademii Filmowej!

Nasz dyrektor artystyczny od lat stoi na straży najwyższego poziomu festiwalowych filmów, dzięki czemu MDAG stał się jednym z najważniejszych i największych wydarzeń poświęconych kinu dokumentalnemu. Karol posiada niesamowite wyczucie, intuicję oraz wiedzę filmową, które pozwalają mu odkrywać i doceniać filmy kryjące w sobie niezwykły potencjał. Potrafi też spoglądać na nie krytycznie i często udowadnia nam swoimi decyzjami, że prawdziwie dobre kino nie idzie na kompromisy i nie lubi półśrodków. To jedna, zawodowa strona Karola - dobrze znana wszystkim, którzy przez lata pokazywali na naszym festiwalu swoje filmy.

Druga, może mniej znana publicznie, ale kluczowa dla całego festiwalowego zespołu, to wrażliwość Karola. Zawsze stara się postąpić tak, jak należy, jest sprawiedliwy, ma poczucie humoru i dba o komfort innych. Dzięki jego odważnej postawie, zdolności pogodzenia interesów różnych stron i wyważeniu, wszystkim nam tworzy się tak ogromny festiwal, wymagający poświęcenia czasu i energii, w lepszej atmosferze. Bardzo lubi żartować, jednak nigdy nie przeoczy momentu, kiedy trzeba komuś pomóc i kogoś wesprzeć.

Karol, oprócz tego, że jest wspaniałym dyrektorem artystycznym, to też po prostu fajny człowiek. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy, że od dzisiaj jest członkiem EFA!