Ostatni dzień na MDAG!

NIEDZIELA, 22 MAJA

Spotkanie z montażystą „Aniołów z Sindżaru”, warsztat mindfulness, „Town Bloody Hall”  . Zapraszamy na ostatni dzień stacjonarnej edycji festiwalu!

Film i warsztaty: „Misja: Szczęście” (Mission: Joy Mission: Joy - Finding Happiness in Troubled Times), reż. Louie Psihoyos, Peggy Callahan, Kinoteka, sala 7, 13:00

Poruszający film zainspirowany bestsellerową pozycją „The Book of Joy”. Ukazuje spotkania dwóch wielkich myślicieli uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla (Dalajlamy i Desmonda Tutu), które w efekcie doprowadziły do powstania tej znanej książki.

Po filmie: Jak być szczęśliwym. Warsztat mindfulness 

Jak być szczęśliwym mimo przeciwności losu, a nawet traum? Gdzie szukać poczucia sensu? Jak przepracować trudne emocje? Merytoryczne wprowadzenie zwieńczone pełniejszym doświadczeniem medytacji stworzy płaszczyznę do rozwoju uważności i zrozumienia sensu medytacji.

Prowadzący: dr hab. n. med. Paweł Holas, prof. ucz. – prezes Fundacji Rozwoju Mindfulness.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Mission%253A--Joy---Finding-Happiness-in-Troubled

Więcej o warsztacie: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/event/Jak-byc-szczesliwym.-Warsztat-mindfulness%25C2%25A0po-pokazie-filmu-MISJA%253A

Film i spotkanie: „Town Bloody Hall”, reż. Donn Alan Pennebaker, Chris Hegedus, Kinoteka, sala 1, 14:00

W filmie przyglądamy się emocjonującej dyskusji, która odbyła się 30 kwietnia 1971 w nowojorskim ratuszu między reprezentacją feministek: krytyczką literacką Diana Trilling, dziennikarką i rzeczniczką lesbijek Jill Johnston, prezeską Narodowej Organizacji Kobiet Jacqueline Ceballos, pisarką Germaine Greer a zgryźliwym Normanem Mailerem, który w swojej książce „The Prisoner of Sex” krytycznie odniósł się do ruchu wyzwolenia kobiet.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Town-Bloody

Spotkanie po filmie: Czego możemy nauczyć się z historii drugiej fali feminizmu?

Jakich strategii walki o prawa kobiet możemy się nauczyć od bohaterek filmu? Jakiej dyskusji dziś potrzebujemy?

dr hab. Agnieszka Graff – profesorka w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, badaczka feminizmu i ruchów anty-gender, feministyczna publicystka, felietonistka i pisarka. Członkini rady programowej stowarzyszenia Kongres Kobiet

Pokaz z audiodeskrypcją i spotkanie: „Lombard”, The Pawnshop, reż. Łukasz Kowalski, Kinoteka, sala 1, 16:30

Zwycięzca Grand Prix – Nagrody Banku Millennium w tegorocznej edycji MDAG. Poruszająca, pełna humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym.

Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Lombard

Film i spotkanie: „Anioły z Sindżaru” (Angels of Sinjar), reż. Hanna Polak, Kinoteka, sala 7, 17:45

Hanifa i Saeed przeżyli piekło, które ISIS zgotował Jezydom, mniejszości religijnej i etnicznej zamieszkującej rejon Sindżar w północnym Iraku. Ciężko ranny Saeed wyczołguje się z masowego grobu, Hanifie udaje się uniknąć porwania. "Anioły z Sindżaru" nominowanej do Oscara i Emmy Hanny Polak to demaskacja straszliwej zbrodni przeciwko ludzkości.

Po filmie odbędzie się spotkanie z montażystą, Marcinem Bastkowskim.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Anioly-Sindzaru