TRANSMISJA NA ŻYWO O 17:35: O wykorzystywaniu bohatera_ki. Spotkanie z Margaret Ratliff

Rozmowa po filmie BOHATER_KA reż. Jennifer Tiexiera, Camilla Hall, więcej o filmie: https://mdag.pl/20/pl/warszawa/movie/Bohater_ka

Życie bohaterów i bohaterek przełożone na język filmu wraz z datą premiery zmienia się nieodwracalnie. Przestają być anonimowi, a dostęp do niegdyś prywatnej przestrzeni jest niejako współdzielony z widzami i widzkami. Jaką cenę płacą za podzielenie się swoją historią? Przyjrzymy się temu bliżej razem z Margaret Ratliff.

Gościni:
Margie Ratliff jest współproducentką i kluczową uczestniczką filmu „Bohater_ka" (Subject), w którym analizuje swój udział w produkcji dokumentalnego true-crime Netflixa z 2018 r. - „Schodów" (The Staircase). Obecnie pracuje w organizacji non-profit Documentary Participants Empowerment Alliance, zapewniając byłym i przyszłym bohaterom_kom filmów dokumentalnych pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, prawa, rzecznictwa i mentoringu.

Prowadzący:
dr Armen Mekhakyan - psycholog, psychoterapeuta, mediator sądowy, strateg biznesowy z wieloletnim doświadczeniem, popularyzator wiedzy o zdrowiu psychicznym.

Zuzanna Piechowicz - dziennikarka, trenerka i podcasterka. Od 2008 roku związana z Radiem TOK FM, w tym przez dziesięć lat jako sekretarz redakcji. Prowadzi audycje poświęcone satysfakcjonującemu życiu zawodowemu.