Niedziela, 18 maja | 14:30 | Gdyńskie Centrum Filmowe
Warsztaty z upcyklingu toreb
po filmie PROJEKTUJĄC MARZENIA, reż. Kosai Sekine
Warsztaty z upcyklingu toreb to wyjątkowa okazja do kreatywnego przekształcenia klasycznych shopperek w unikalne, stylowe akcesoria. Każdy uczestnik otrzyma nową torbę bawełnianą, którą będzie mógł ozdobić za pomocą skrawków materiałów, haftów, koralików i innych dekoracji. Pod okiem instruktorki uczestnicy stworzą własne, niepowtarzalne projekty, które podkreślą ich styl i osobowość. Po warsztatach każdy uczestnik wyjdzie z własną, gotową do użytku torbą. Wydarzenie łączy ekologię, kreatywność i praktyczne podejście do zrównoważonego stylu życia, wpisując się w nowoczesne trendy odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochrony środowiska. Warsztaty są otwarte dla wszystkich uczestników festiwalu, zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Nie wymagają wcześniejszego doświadczenia – zapewniamy instruktaż oraz wszelkie niezbędne materiały.
Film to opowieść o przyszłości mody, którą są ludzie tacy, jak Yuima Nakazato. Japoński projektant stał się kluczową postacią ruchu etycznej produkcji ubrań. Jako jedyny, obecnie aktywny projektant haute couture w Japonii i drugi projektant z tego kraju, został zaproszony na Paryski Tydzień Mody Haute Couture. Nakazato łączy swoje wyjątkowe wizje artystyczne ze zrównoważoną pod względem ekologicznym technologią. Kładzie nacisk na przyszłość, w której łączyć się będą ze sobą kreatywność oraz troska o środowisko i ludzi.
Warsztaty dla osób posiadających bilet na film „Projektując marzenia”.
Zapisy (do 10 osób uczestniczących) pod adresem: a.dzik@festiwalgdynia.pl
Prowadząca:
Martyna Pękala – pasjonatka slow fashion i członkini Fashion Revolution Polska. Od ponad 5 lat stawia na jakość w modzie i świadome decyzje zakupowe. Prowadzi prelekcje i warsztaty dot. slow fashion i upcyklingu ubrań.