Przynoszę Ci dzikość Sowing the Seeds of the Wild

reż. Dyba Lach / 2024 / Polska / 72min.
Wyróżnienie w Konkursie Green Warsaw Award
Przytłoczony degradacją ukochanej Odry polski muzyk postanawia przepłynąć tradycyjną, drewnianą łodzią 1300 km, by symbolicznie odzyskać dla niej dzikość.

Przytłoczony degradacją ukochanej rzeki muzyk postanawia przepłynąć tradycyjną, drewnianą łodzią 1300 km, by symbolicznie odzyskać dla niej dzikość. 40-dniowa podróż pozwala doświadczyć pozaludzkiego świata przyrody z perspektywy człowieka, który uważnie słucha. Zanurzyć się w pierwotnych dźwiękach rzeki, zapomnieć na moment o zakrzyczanej codzienności. Jego droga staje się pretekstem do rozmów o rzekach i wpływie człowieka na środowisko. Przypomina o katastrofie ekologicznej na Odrze – jednej z największych rzek w historii nowożytnej Europy.  W ciszy, samotności, w dźwiękach budzącej się do życia wiosny, w głosie rzeki i brzmieniu wody, bohater poszukuje nadziei na taką przyszłość, w której panuje równowaga. Dla siebie, dla swojej córki, dla świata. To podróż, która stawia pytania o wolność rzek i ludzi, o relację człowieka i natury, ekosystemowe splątania oraz wątek dzikości w człowieku.

czas trwania:
72 min
kraj / rok produkcji:
Polska / 2024
reżyseria:
Dyba Lach
zdjęcia:
Adam Lach
produkcja:
Dyba Lach, Adam Lach, Mateusz Sajdak / Dyba & Lach sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Filmowe, Be Nice, Masiak Media sp. z o.o.
wybrane festiwale i nagrody:
2024 – Millennium Docs Against Gravity Film Festival: premiera światowa
sekcje:
Klimat na zmiany Nagrodzone na 21. MDAG Ulubione filmy publiczności online - TOP 15
konkursy:
Green Warsaw Award
tagi:
polskie filmy muzyka ekologia relacje aktywizm nagrodzone przyroda rodzina

Inne filmy z sekcji Nagrodzone na 21. MDAG

Inne filmy z tagiem ekologia

Inne filmy z konkursu Green Warsaw Award